book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Racha

Odkryj

nieznane

Jeżeli marzy Wam się prawdziwa przygoda i macie ochotę zaznać gór w ich najczystszej formie to nasza propozycja jest czymś dla Was. Oddalona od zgiełku górska Racha nazywana jest gruzińską Szwajcarią. Znajdziecie tu wszystko czego dusza zapragnie - jazdę w lesie, ogromne otwarte przestrzenie, ostre zjazdy w żlebach, długie podejścia skiturowe oraz noclegi w pasterskich chatach. Propozycja nasza skierowana jest do doświadczonych riderów i osób, które wycieczki w górach mają we krwi.

Program

Przedstawiamy naszą 10 – dniową propozycję. Program ułożony jest tak abyście mogli dokładnie poznać teren Rachy i mieć zapas na wypadek niepogody chociaż dzięki lasom porastającym pobliskie wzgórza jeździmy praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Program można dowolnie modyfikować i dostosowywać do poziomu i do życzenia grupy.

Dzień 1

Dzień transferowy. Po przylocie do Tbilisi lub Kutaisi czeka was transfer do wioski Ghebi położonej w Górnej Rachy. Po przyjeździe rozlokowanie w Guesthousie, zapoznanie z uczestnikami i przewodnikami, tutaj będzie okazja poznać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania oraz dokładnie omówić program. Kolacja. Czas wolny.

Dzień 2

Zapoznanie z doliną Muchamesh. Rozpoczynamy od pierwszych wyjść niedaleko naszej wioski, jazda w lesie oraz pierwsze skręty w otwartych polanach. Cel – aklimatyzacja oraz zapoznanie z terenem oraz ustalenie poziomu jazdy i podchodzenia grupy. Wieczorem tradycyjna gruzińska uczta.

Dzień 3

Wycieczka do doliny Shoda. Dzień spędzimy na położeniu śladu i podejściu do doliny, którą będziemy eksplorować w kolejnych dniach. Wspaniały skitur przez lasy oraz doskonały zjazd do wioski. Wieczorem kolacja i czas wolny.

Dzień 4

Kolejny dzień, kolejna dolina. Tym razem na tapetę idzie dolina Gona. Kilkugodzinne podejście oraz bardzo długi i przyjemny zjazd. Wieczorem kolacja i czas wolny.

Dzień 5

Po śniadaniu podejście pod lodowiec Khirtisho. Kilkugodzinny marsz przez las i dolinę. Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt. Długi zjazd do Ghebi. Wieczorem kolacja i odpoczynek.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjście do doliny Notsara. Przpiękny widok na szczyty wysokiego Kaukazu. Różnorodne zjazdy w bardziej wymagającym terenie. Gratka dla wielbicieli technicznej jazdy. Po powrocie kolacja, czas wolny.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjście na tury. Dzisiejszym naszym celem jest dolina Gnona w której spędzimy cały dzień. Kilka krótszych podejść do fajnych zjazdów. Różnorodność lasu i otwartych przestrzeni. Prawdziwy fun day. Po powrocie kolacja i odpoczynek. Dla chętnych ruska bania.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjście na zdobycie szczytu Karaugom (4368 m.n.p.m). Długie podejście przez dolinę Glola. Następnie wybór najdogodniejszej drogi wejścia i zjazd aż do wioski. Wieczorem kolacja i odpoczynek.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjście do doliny Katitsvera. Ponieważ jest to nasz ostatni dzień jazdy dzisiaj jeździmy do oporu. Przepiękne zjazdy w malowniczej scenerii. Po powrocie uroczysta pożegnalna kolacja i nocleg.

Dzień 10

Dzień transferowy i wylot. W zależności od godziny rejsu wyjazd odpowiednio wcześniej. Śniadanie lub suchy prowiant na drogę. Pożegnanie z Gruzją i z Rachą.

Ilość metrów wertykalnych
Podczas całego programu celujemy w 10 000 natomiast wszystko zależy od stopnia przygotowania i zaawansowania grupy.

Czas trwania
10 dni z możliwością dostosowania terminu do potrzeb grupy

Świadczenia
Transfery, lokalny przewodnik (możliwość wynajęcia polskojęzycznego przewodnika), szkolenie lawinowe, nocleg, wyżywienie (śniadanie, obiadokolacje), atrakacje na miejscu (degustacja wina i chachy, degustacja lokalnych wyrobów, ruska bania)

Wyposażenie
Każdy z uczestników powinien być wyposażony w zestaw lawinowego ABC (detektor, łopata, sonda lawinowa), plecak 30 litrowy (najlepiej z poduszką), karabinki, zestaw skitourowy/splitboardowy (możliwość wypożyczenia w Gruzji), składane kijki skiturowe, apteczkę

Transport
Wszystkie przejazdy odbywają się Mitsubishi Delicą z napędem 4×4, jeżeli będzie taka konieczność na miejscu również do dyspozycji skutery śnieżne

Cena za osobę 990 Euro