book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Tetnuldi

niezwykła Swanetia

Tetnuldi

Tetnuldi to jeden z najnowszych kurortów gruzińskich z ogromnym potencjałem rozwoju. Oferuje doskonałą jazdę po bezkresnych polach u stóp góry Tetnuldi 4858 m.n.p.m.

Aktualnie znajdują się tu 4 wyciągi krzesełkowe francuskiej firmy POMA, najwyższy wywiezie Was na 3167 m.n.p.m.  Do dyspozycji jest 17 km tras oraz nieskończone tereny dla wielbicieli freeride’u – dostępne z pomocą helikoptera lub lokalnych przewodników. W przyszłym roku zostanie zbudowana nowa gondola komunikująca Mestię z resortem Tetnuldi z przepustowością 2800 osób na godzinę o długości 3,5km.

Dolna stacja: 1900 m.n.p.m

Najwyższy punkt: 3167 m.n.p.m

Różnica wysokości: 1267 m.n.p.m

Najdłuższa trasa: 5 km

Odległość od Mestii: 15 km

Przyjazd do Mestii to niesamowita wyprawa, która przeniesie Was w dziewiczy rejon przez wieki chroniony górami. Zachowały się tu obyczaje i tradycje, wytworzyła swoista kultura i język. To również oryginalna kuchnia ale przede wszystkim znane wszystkim Swańskie Wieże – basznie rodowe chroniły Swanów przed najazdami, cieżką zimą, lawinami ale również zemstą rodową. Koniecznie musicie zobaczyć jedną z nich podczas swojego pobytu. Poza wieżami w Mesti możecie odwiedzić bardzo ciekawe Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Micheila Chergianiego zwanego Tygrysem Kaukazu.

Warunki

Skipassy

Instruktorzy

Wypożyczalnie

Freeride

Noclegi

Wydarzenia

Rozrywka

Spa / Wellness

Bary

Restauracje

Foto / Video