book online

Winter season 2016/2017
December 16, 2016 to Easter mondat April 17, 2017

The following booking conditions apply: Minimum lenght of stay: 3 night. Arrival and departure: daily
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Wycieczki

Odkryj

Gruzję

Gruzja jest ciekawym i niezwykle zróżnicowanym krajem, z bardzo bogatą kulturą i długą historią. Chcielibyśmy abyście podczas swojego pobytu poznali jak najwięcej miejsc i obyczajów, żeby w Gruzja pozostała w waszych sercach na dłużej. Przygotowaliśmy kilka wycieczek fakultatywnych, które naszym zdaniem Wam ten kraj przybliżą.

Poza tym co na liście oferujemy wycieczki objazdowe o różnym charakterze, turystykę aktywną, trekkingi, wyprawy wspinaczkowe czy offroad. Wystarczy się z nami skontaktować!

Zwiedzanie Tbilisi z polskim przewodnikiem

Zapraszamy na zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji z polskojęzycznym przewodnikiem. Podczas naszego spaceru odwiedzimy potężną twierdzę Narikala (VI-VIII w.), pamiętającą rządy arabskich emirów, cerkwie Anchiskhati (V-VI w.), Metekhi (XIII w.) i Sioni (XI-XII w.), tbiliskie łaźnie siarkowe w najstarszej bo 1500- letniej dzielnicy Abanotubani. Wjedziemy kolejką podziwiać panoramę miasta u stóp pomnika Kartlis Deda – Matki Gruzji (XX w.). A całość zakończymy spacerem po głównej arterii Tbilisi – Aleją Rustaveli.

Program możemy dowolnie modyfikować pod życzenie grupy.

Czas trwania: 3 godziny
Ilość uczestników: 4-12
Cena: 40$

Kazbegi z wizytą w Rooms lub wjazdem pod Gergeti

Położone zaledwie 30 km od Gudauri Kazbegi przyciąga turystów i spragnionych górskiej przygody majestatycznym Kazbegiem, u stóp którego położona jest miejscowość. Poza trzecią co do wielkości górą Gruzji 5033 m.n.p.m możecie zobaczyć tu wspaniałą Cerkiew św. Trójcy (Gergeti) lub odwiedzić słynny designerski Hotel Rooms z którego roztacza się wspaniały widok na jedno i drugie.

Tradycyjna gruzińska kolacja połączona z tańcami i śpiewami polifonicznymi

Gruzja to biesiada i słynne gruzińskie supry. Wasza wizyta w tym kraju będzie niepełna jeżeli przynajmniej raz nie zasiądziecie za stołem uginającym się od potraw i przy akompaniamencie muzyki nie będziecie wznosić tradycyjnych toastów pod dyktando Tamady.

Mamy do zaproponowania dwie opcje – tą ze zdjęć z tańcami i śpiewami w jednej z tbiliskich restauracji specjalizujących się w takich wydarzeniach lub też wersję lokalną w prawdziwym gruzińskim domu z gospodarzem w roli Tamady i lokalnymi artystami.

Zdecydujcie sami i zafundujcie sobie niezapomniane przeżycia. Gaumarjos!

Atrakcje: Tamada, żywa muzyka, tańce
Jedzenie i napoje: zagwarantowane
Ilość uczestników: dowolna
Czas trwania: 3 godziny
Cena: 30$/osoba

Mccheta i klasztor Jvari

Po drodze z/do Gudauri mijamy perłę architektury – dawną stolicę Iberii Kaukaskiej – Mtskhetę. Znajdujące się tu zabytki wpisane zostały na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Proponujemy podjazd do cerkwi Jvari (VI-VII w) skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i dwie łączące się główne rzeki Gruzji – Mtkvari i Aragvi. Następnie oglądanie katedry Sveti Cchoveli (XI w.), „gruzińskiego Wawelu” z grobami królów z dynastii Bagrationi i sklepieniem na wysokości 54 m. Według legendy Żyd Eliasz, który był świadkiem męki pańskiej w Jerozolimie, przyniósł tutaj chiton Jezusa Chrystusa. W środku znajduje się chrzcielnica z VI wieku, w której chrzczono gruzińskich władców.

Czas trwania: 3 godziny
Ilość uczestników: 4-12
Cena: 40$

Skalne miasto – Upliscyche

Po drodze do Kutaisi znajduje sie niesamowite miejsce, skalne miasto Upliscyche. Jest to najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji, jego strategiczne położenie nadawało mu ważny status polityczny i religijny. Niestety jego schyłek nastąpił wraz z rozwojem Mcchety i Tbilsii, a po najazdach mongolskich w XIV wieku nie odzyskało już nigdy swojego znaczenia. Tym niemniej jest to jedno z najciekawszych miejsc do odwiedzenia w Gruzji.

Arka Drużby – pomnik przyjaźni gruzińsko – rosyjskiej

Arka Drużby to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w okolicach Gudauri. Tylko tu będziecie mogli podziwiać panoramę doliny Aragvi, stojąc dosłownie nad nią. Ostre urwisko na którym umieszczony jest świeżo odrestaurowany pomnik. Powstał w 1983 roku w 200 rocznicę podpisania tzw. paktów gregoriańskich cementujących przyjaźń gruzińsko – rosyjską. Odnowione mozaiki oraz przytulna kawiarnia przeniosą Was w inną przestrzeń.

Dajcie się oczarować!